Την πρώτη του ήττα στη φετινή σεζόν γνώρισε ο ΟΦΗ

Την πρώτη του ήττα στη φετινή σεζόν γνώρισε ο ΟΦΗ στη 2η αγωνιστική της National League 1, απέναντι στον Ερμή Αργυρούπολης με σκορ 83-66.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε δυναμικά, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ (21-24) και πηγαίνοντας ισόπαλος στα αποδυτήρια (36-36) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ερμής εκμεταλλεύτηκε τα τρίποντα, παίρνοντας προβάδισμα και διατηρώντας τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το τέλος.

Παρά την ήττα και τα προβλήματα τραυματισμών, η ομάδα μας κοιτάζει μπροστά και συνεχίζει τη δουλειά για την επόμενη αγωνιστική, με στόχο την επιστροφή στις νίκες το Σάββατο 19/10 με το Αιγάλεω στο Λίντο.

Ερμής Αργυρούπολης-ΟΦΗ 83-66
Δεκάλεπτα: 21-24, 36-36, 56-46, 83-66
Διαιτητές: Νάστος-Αντωνιάδης-Μπακετέα

Ερμής Αργυρούπολης (Γκαναβίας): Βισέντιτς 15 (1), Παπαπέτρου 13 (2), Πεφάνης 14 (4), Παξινός 8 (2), Τσακναρίδης 4, Κυριλής 5 91), Σάκοτα 17 (3), Βλάχος 3 (1), Αμπατζής 2, Χατζηιωαννίδης 2, Τραχανάς.

ΟΦΗ (Ράλλης): Τσιαβές 10, Σταμπουλής 14 (2), Μποχωρίδης 5, Πιλκούδης 19, Κασπίρης 5 (1), Τσερκιτσόγλου 7 (1), Πρωτογεράκης 6, Λιανός, Καψάλης